תקציר לסרטון האבולוציה של החנ"ג – ד"ר יגאל פנחס

בעידן היושבני, המורים לחנ"ג מתמודדים עם האתגר של הנעת התלמידים "ועקירתם מהכורסה". לא ניתן לגמול את הנוער הצעיר והמתבגר מהשימוש במסכי התקשורת למיניהם (טלוויזיה, מחשב, טלפון חכם, שעון חכם, טאבלט וכדו'). לכן, המורים לחנ"ג נענו לאתגר על די שימוש מושכל באותם טכנולוגיות מתקדמות ומסכים לטובת העלאת המוטיבציה ושיפור המשוב כחלק מתהליך הלמידה בקרב הלומדים.

הסרטון הקצר של "האבולוציה של החינוך הגופני " ינסה לתאר את המהפכות והתמורות שעברו על מקצוע החנ"ג ברבדיו השונים לאורך ההיסטוריה. לצורך כך, יוצר הסרט הסתייע בסרטונים נבחרים מהאינטרנט והוסיף את נקודת מבטו האישית כמורה לחנ"ג ב- 30 השנים האחרונות בתקווה לעורר מודעות וסקרנות לנושא.

האבולוציה של החינוך הגופני באה לידי ביטוי בהיבטים מגוונים: תכני ההוראה, אמצעי הוראה, שיטות הוראה, תלבושת, עזרים ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות.

הוראת החינוך הגופני בבית הספר איננה מתמקדת רק במצוינות בספורט הכללי וההישגי, אלא מהווה מקצוע מוביל בחינוך לאורך חיים בריא!

תכני הלימוד מותאמים לדרישות של המציאות המשתנה ולאופיים של החיים המודרניים. כפועל יוצא מכך נעשה שימוש הולך וגובר בטכנולוגיות מתקדמות הכוללות: מיקרופון אלחוטי, טלפונים חכמים, טאבלטים ושימוש ביישומים ייעודיים (אפליקציות).

השימוש בטכנולוגיות מתקדמות בא לידי ביטוי גם באבזור ומגוון רחב של לבוש והנעלה: החל מכובע נושם, ביגוד עליון ותחתון קל ואוורירי, נעלי ספורט ייעודיות לכל ענף ספורט, גרביים נושמות, משקפי שמש, מגני קרינה לסוגיהם, שעון חכם ועוד…

מטרת הסרטון להדגיש את גודל האחריות והדינמיקה, שקיימים במקצוע החנ"ג בהיבטים של תכני ההוראה, שיטות ההוראה ואמצעי ההוראה המגוונים והמתפתחים, בתוספת האתגרים הקבועים שעמם מתמודד המורה לחנ"ג באקלים וסביבת למידה משתנים…

 

צפייה מהנה

ד"ר יגאל פנחס